Категорії

Введіть ваш e-mail для підписки:

Наша кнопка


Твір «Яким я уявляю людське щастя»

Твір «Яким я уявляю людське щастя»

Що таке щастя ??? Радість, дружба, гроші, любов, добро… Кожна людина задумується над цим питанням і намагається знайти відповідь на нього. Турбувало воно і багатьох письменників. На прикладі героїв своїх творів вони намагалися дослідити їх прагнення бути щасливими.

Павлуся, героя оповідання «Скарб» О.Стороженка, парубки називають щасливим, хоча протягом свого життя він тільки їв та спав і нічого не робив. Таким, як Павлусь, «Бог усе дає, а вони нудяться світом, не знають, що у них є і чого їм треба» Чи щасливий Павлусь? Як на нього, так. Матеріальні статки має, а от духовно то бідна людина. З гумором оповідаючи про Павлуся, автор вчить нас доброти, чуйності, порядності, працьовитості, ввічливості і той же час засуджує скупість, заздрість, підступність, жорстокість, егоїзм. «Той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав, – пише автор. – Не той тільки щасливий, що сам натріскається і виспиться, а той, що й другого нагодує і заспокоїть…» Воістину щастя не може бути егоїстичним.

Герой твору Б.Лепкого «Цвіт щастя» шукає квітку щастя, яка б зробила щасливими матір і його самого. І хоч квітка виявилась мрією, маревом, все одно все життя він її шукає,пізнаючи світ. Герой вірить, що щастя таки на світі є.

Скупа людина теж думає, що вона щаслива, бо має гроші. Проте користі з них мало, бо то купка папірців. Господарі з твору Б.Лепкого «Мишка» відчувають себе щасливими, коли наживаються на горі інших. Їм байдужа доля жебрачки та багатьох таких, як вона.

У кожного своє поняття щастя, свій вимір. На мою думку, щастя людини у добрих справах на користь своєї родини, людей, своєї Батьківщини. Своєю працею, творчістю, добрими ділами людина повинна нести радість людям, суспільству. Отоді то і буде справжнє щастя, яке не можна купити ні за які гроші.

О.Довженко говорив, що життя надто коротке і закликав поспішати творити добро. Тому давайте творити добро, допомагати один одному, цінувати кожну хвилину цього прекрасного людського щастя.

Додаткові матеріали для твору:

Народні прислів’я про щастя, долю:

Щастя розум одбирає, а нещастя повертає.

Хто горя не бачив, той і щастя не знає.

Хто рано встає, тому щастя є.

В щасті не без ворога.

Хто доброго чоловіка минає, той щастя немає.

Не родись у платтячку, а родись у щастячку.

Долі і конем не об’їдеш.

Вислови знаменитих:

Кожна людина народжується для якогось діла (Е. Хемінгуей)

І я бачив — нема чоловікові кращого, як ділам своїм радіти, бо це доля його!

Старий Заповіт (Екл. 3.22)

Уранці, коли пробуджуєшся, спитай себе: «Що я маю зробити?» Увечері, перше ніж заснути: «Що я зробив?» (Піфагор)

Наше щастя чи наше нещастя залежить тільки від нас самих. (Монтень)

Людина створена для щастя, як птах для польоту (В. Короленко).

Віддай людині крихітку себе. За це душа поповнюється світлом (Л. Костенко)

Цікаво знати

Коли ви попадете у стародавній і вічно молодий Луцьк, то обов”язково виникне спокуса залишитись тут хоч на декілька днів. Без проблем можна зняти квартиру на добу чи більше -посуточная аренда квартир в луцке.

-1 Responses to Твір «Яким я уявляю людське щастя»