Категорії

Введіть ваш e-mail для підписки:

 Купить аппарат прессотерапии и инфраструктурну сайну цена в Москве в интернет.. Термоодеялом и ИК прогревом. Прессо-дренажным костюмом с ИК прогревом и восемью воздушными камерами. Данное оборудование легко решает такие задачи как:

Наша кнопка


Зразок твору. Образ Захара Беркута (за повістю «Захар Беркут» І.Я.Франка, 7 клас)

Зразок твору. Образ Захара Беркута (за повістю «Захар Беркут» І.Я.Франка). 7 клас

У першій половині XIII століття монголо-татарськi орди, очолювані Батиєм, захопили Київ і попрямували через Карпати в Угорщину. Онук Чінгісхана Батий вогнем і мечем плюндрував землю Галицької Русі. Але мужньо боронився український народ. Про один з епізодів героїчної боротьби наших далеких предків із монголо-татарською ордою розповідає Іван Франко в повісті «Захар Беркут».

Служіння народові було метою життя дев’яносторічного Захара. Усе своє життя віддав він громаді. Дізнавшись про наближення ворога, Захар радить тухольцям не просто відбити, а розгромити монголо-татарів. Старого Беркута хвилює не тільки небезпека, що нависла над Тухлею, а й те, що вона загрожує сусіднім селам. То ж, заручившись допомогою сусідів, послухавши поради Захара, громада вирішує розгромити ворога в тухолській долині. Саме в цю складну хвилину старий Беркут отримує звістку про те, що його син Максим живим захоплений у полон. Захар не йме віри цим словам: Максим краще дасть себе порубати, ніж віддасться в неволю. Але Максим боровся сміливо, і лише підступом та силою вдалося взяти його та закувати в залізні пута.

На душі в Захара Беркута туга та тривога: небезпека загрожує громаді, син у полоні, як воно буде? Та чи здобудуть вони перемогу? Сама природа ніби передчуває біду: ревуть тури, виють вовки, навіть земля глухо стугонить.

Захар Беркут усвідомлює свій обов’язок ватажка навіть тоді, коли боярин Тугар Вовк пропонує тухольцям випустити монголів із долини, а за це віддати полоненого Максима живим. Люди розуміють, який біль карає за батьківське серце Захара, і пропонують прийняти пропозицію. Але старий Беркут у цей час – насамперед громадський ватажок. Він відмовляється, тому що звільнені монголи обов’язково підуть нищити сусідів, які зовсім не готові до бою й зазнають ще страшніших втрат. Захар підкорює батьківські почуття громадським інтересам і твердо відповідає монгольському посланцеві: « Або ми всі загинемо, або ви всі – іншого вибору нема».

У героїчній боротьбі тухольцям пощастило розбити монголо-татар, та залишилося ще купка ворогів, які потопали. Серед них були ворожий воєначальник Бурунда й Максим Беркут.

Вороги просять відпустити їх в обмін на життя молодого Беркута. І цього разу Захар незламаний. Приборкавши батьківські почуття, він розуміє, що звільнені монголи не простять загибелі свого війська наведуть на Тухлю ще більшу силу. «Нехай радше гине мій син, ніж задля нього має уйти хоч один ворог нашого краю!» – каже старий Беркут і своєю рукою посилає величезний камінь у купу ворогів, де був і його син. Але не витримало серце батька: Захар «тремтів, мов мала дитина, і, закривши лице руками, ридав тяжко». Його можна зрозуміти. Але в грізний для народу час старий Беркут показав надзвичайну твердість, стійкість,силу духу.

У своїй останній промові перед громадою Захар Беркут зазначає, що тухольці перемогли не тільки завдяки зброї, а й за допомогою мудрості, згуртованості, дружби. Слова старого Беркута звучить як заповіт нащадкам: «Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незламано стояти всі за одного, а один за всіх, доки ніяка ворожа сила не побідить вас».

Іван Франко втілив в образі Захара Беркута мудрість народу, його прагнення жити в злагоді та мирі. Своєю повістю Великий Каменяр закликає нас любити свій народ і свою країну, яка стільки страждала, а ще більш шанувати згуртованість та єдність, які роблять будь-яку громаду непереможною.

В кінці сторінки

Чи багато ви знаєте про генератор- прилад, який здатний виробляти електричну енергію? Генератори бувають різних видів: бензинові, дизельні, інверторні, газові,трьохфазні, зварочні. Промисловість випускає багато їх різних видів, модифікацій, різної якості і ціни. Генератор – необхідна і потрібна річ для кожного дому. При виборі генератора врахуйте його характеристики: потужність, двигун, вид палива, час роботи, систему охолодження тощо. Не забудьте і про бренд виробника, доступну ціну, чи має генератор додаткові функції.
І якщо вам потрібен генератор чи домашня електростанція, то можна замовити, навіть не виходячи з дому, користуючись послугами інтернет-магазину -in-green.com.ua. Тут ви знайдете цікаву і корисну інформацію для себе, зможете вибрати і купити необхідне.

-1 Responses to Зразок твору. Образ Захара Беркута (за повістю «Захар Беркут» І.Я.Франка, 7 клас)